Terveim

Ebben a bejegyzésben, kicsit eltérve az előzőektől, magamról szeretnék egy kicsit írni. Pontosabban a terveimről, hogyan képzelem el a jövőmet, mivel szeretnék foglalkozni, hol szeretnék élni. Bal oldalt a kis bemutatkozásomban leírtam egy-két dolgot magamról, ezeket szeretném kifejteni, pontosítani.

Hol is kezdjem...
Népzene, Hagyományaink, Tanítás, Természetközelség, Kézművesség, Család, Továbbadás-Továbbélés.
A népzene, népifurulya mindig is központi része volt az életemnek, de eddig nem gondoltam arra, hogy ezt komolyabban, középfokon is műveljem, hát még azt, hogy esetleg felsőfokon, a Zeneakadémián.


12 éve tanulok népifurulyázni alap szinten, de idén Egyik Kedves Barátomnak köszönhetően okj-s szinten is megkezdtem tanulmányaim. A furulya mellett népi éneket és a zenéhez/népzenéhez kapcsolódó további ismereteket is van lehetőségem itt tanulni.





Jelenleg két zenekarom is működik, amelyekkel nagyobb terveink is vannak. A Tindiával minden második hétfőn tartunk a Gólyában táncházat, másik zenekarunk a FolkPakk, még csak beindulóban van, de egészen sok felkérésünk volt már a nyáron. :)

Tindia

hétfőnként a Gólyában muzsikálunk a Tindiával 
FolkPakk




Miután elvégzem ezt a két évet egyetemen szeretném folytatni tanulmányaim. Azt, hogy hol, az még képlékeny. Három lehetőség áll fenn. Tanítóképző, Zeneakadémia, Néprajz.
Régi álmom, hogy tanítsak, ezért a legvalószínűbbnek tartom, hogy a tanítóképző lesz a befutó, viszont egyre jobban vonz a Zeneakadémia is. A Tanítóval az a problémám, hogy Esztergomban van az az egyetem, ahova én szeretnék menni, a ZAK-kal pedig, hogy hat éves. Néprajz, ehhez le kellene utólag tennem egy emelt érettségit, amire sajnos kevés esélyt látok.


Távlatok:
Nem ragaszkodom Budapesthez, sőt... Húszas éveim elejét ugyan itt képzelem el, hiszen itt tanulok, zenélek, de a későbbiekben, mikor már a családalapításnak lesz az ideje, szeretnék elköltözni.  Hogy hova, az igaziból teljesen mindegy, magyar lakta terület legyen és ne nagyváros. Vidéken szeretnék élni, nagy kerttel, gyümölcsfákkal, veteményessel, baromfival esetleg egy-két nagyobb jószággal. Olyan helyre, ahol tovább adhatom a fiatal nemzedéknek a megszerzett tudást, visszatanítani őket a szüleik által már kissé elfeledett ismereteikre, szokásokra, táncokra, hagyományokra. Ezek mellett furulyát-éneket is tanítanék, délutáni szakköröket tartanék, különböző programokat csinálnék a gyerekekkel. Ha a család és az imént leírtak mellé belefér, szívesen tanítanék a helyi általános iskolában is.


analóg képek

Szeretnék jobban elmélyedni nagyanyáink tudásában, a népi gyógyászatban, minél több kézművességi technikát elsajátítani, a ház körüli dolgokat magunknak előállítani, megtermelni.
A népzene, néphagyományaink is egy olyan dolog, ami kifogyhatatlan, folyamatosan lehet tanulni. Egy élet nem elég a teljes megismerésére. Csodálatos, hogy ilyen kincseink vannak, és úgy érzem, én aki lehetőséget kaptam rá, hogy megismerjem ezeket, tovább is kell adjam. Megszeretném mutatni, hogy ezek értékek, és hogy a Kicsi büszke legyen arra, hogy tud ilyeneket, hogy ez a sajátja és majdan Ő is továbbadja ezeket.
Ezeket természetesen nem egyedül képzelem el, bízok a Gondviselőben, hogy ad mellém egy olyan Embert, akinek hasonlóak az elképzelései, a jövő tervei.
2017.júniusa







Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése